DMCZ zve do Jablonce nad Nisou na Živou knihovnu povolání

DMCZ zve do Jablonce nad Nisou na Živou knihovnu povolání

Pátek, 3. únor, 2017

Projít se živou knihovnou povolání se budou moci ve středu 15. února žáci posledních ročníků základních škol v jabloneckém Eurocentru. Akce se stejnojmenným názvem má cíl motivovat zájem dětí o studium technických oborů. Živou knihovnu povolání podpořil svou záštitou také primátor Jablonce Petr Beitl.

 

Živou knihovnu povolání organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR. „Žáci budou mít možnost se postupně seznámit s cca 12 profesemi. Mohou si pohovořit s pracovníky, kteří konkrétní povolání vykonávají, zeptat se na to, co je zajímá. Budou také mít možnost si leccos na místě i prakticky vyzkoušet,“ přibližuje průběh Naděžda Vojtíšková, regionální manažerka svazu a dodává, že akce úspěšně proběhla například i České Lípě nebo v Liberci. V Eurocentru kromě zástupců nejrůznějších firem, budou také zástupci Úřadu práce ČR, kteří jsou připraveni zájemcům poradit s volbou budoucího povolání a výběrem střední školy.

DMCZ na místě představí práci techniků kvality (CMM), kteří kromě vyprávění o naší laboratoři žákům ukážou naživo práci s 3D scannerem. 

 Akce je určena předem registrovaným základním školám. Více informací sdělí Naděžda Vojtíšková, regionální manažerka pro Liberecký kraj na e-mailu nvojtiskova@spcr.cz.

 

 

Zpět na výpis

» Tiskové zprávy a oznámení

 • Pátek, 10. březen, 2017

  Sloučení DMCZ a ASCZ

  Společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. (DMCZ) a DENSO AIR SYSTEMS CZECH s.r.o. (ASCZ) oznámily, že se rozhodly spojit své síly a vytvořit silnější obchodní partnerství za účelem posílení svých obchodních aktivit v České republice. Sídlo obou společností se nachází v Liberci v průmyslové zóně Jih.

  Více »

 • Čtvrtek, 1. září, 2016

  Nový prezident DMCZ Shinichiro Yamaji

  DENSO Manufacturing Czech s.r.o. (DMCZ) si Vám dovoluje oznámit, že s platností od 1. 9. 2016 byl novým prezidentem společnosti jmenován pan Shinichiro Yamaji. Ve funkci tak vystřídá Dr. Ing. Karla Balatku, který na pozici působil od roku 2010.

  Více »

Více tiskových zpráv »

Projekt EDUCA

Specifické vzdělávání společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.