Sloučení DMCZ a ASCZ

Pátek, 10. březen, 2017

Společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. (DMCZ) a DENSO AIR SYSTEMS CZECH s.r.o. (ASCZ) oznámily, že se rozhodly spojit své síly a vytvořit silnější obchodní partnerství za účelem posílení svých obchodních aktivit v České republice. Sídlo obou společností se nachází v Liberci v průmyslové zóně Jih.

Výrobky DMCZ stejně jako hadicové systémy a trubky vyráběné v ASCZ jsou důležitou součástí klimatizačních jednotek do osobních vozů.  DMCZ je významným dodavatelem klimatizačních jednotek, přičemž společnost ASCZ dodává do těchto jednotek své komponenty. Výše uvedený krok umožní oběma společnostem rychleji přijímat důležitá rozhodnutí ve snaze vyhovět zákaznickým požadavkům a zefektivnit dodávku vlastních kvalitních výrobků směrem k zákazníkovi.

 Vedení obou společností zahájila proces sbližování, jehož výsledkem má být nová forma obchodní spolupráce mezi oběma subjekty od podzimu 2017.

 

DENSO AIR SYSTEMS CZECH s.r.o.

 DMCZ

Firma DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. byla založena 12. 7. 2001 mateřskou společností sídlící v Japonsku v reakci na rostoucí trh s klimatizačními jednotkami do osobních vozů s cílem přiblížit se co nejvíce k zákazníkům v Evropě. Společnost se rozhodla vybudovat výrobní závod v průmyslové zóně Jih v Liberci, jejíž poloha přesně odpovídala strategickým plánům DMCZ. Výhodou přibližně stotisícového Liberce je nejen kvalitní dálniční spojení se zbytkem republiky, ale i přítomnost Technické univerzity a bohatá strojírenská tradice celého regionu.

DMCZ usiluje o to být moderní, sociálně zodpovědnou společností, která se pravidelně účastní místních aktivit. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří VW, AUDI, Škoda Auto, Ford, Lamborghini, Suzuki, TPCA, BMW a Mercedes-Benz.

 ASCZ

Společnost DENSO AIR SYSTEMS CZECH s.r.o. byla založena v roce 2002 jako strategický dodavatel  DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. a ostatních sesterských firem v Anglii a Turecku. ASCZ dodává hliníkové trubky, které fungují jako spojovací prvky v klimatizačních jednotkách do osobních vozů. Výrobky ASCZ se zpracovávají v procesech jako řezání, koncové tvarování, ohýbání, pájení, sušení, kontrola těsnosti stlačeným vzduchem a héliem a montáž.

V současné době v ASCZ pracuje více než 500 kmenových zaměstnanců, kteří jsou součástí dobře fungujícího týmu.

 

Kontakt pro média:

Markéta Dousková, Specialista pro vztahy s veřejností

tel.: +420 731 530 070, e-mail: m.douskova@denso.cz

Zpět na výpis

» Tiskové zprávy a oznámení

 • Úterý, 19. červen, 2018

  REKONSTRUKCE UL. ČESKÉ MLÁDEŽE - INFO

  KDY: 1. 7. – 13. 10. 2018 (105 dní) KDE: oprava silnice od mostu až po kruhový objezd u Magny...

  Více »

 • Středa, 28. březen, 2018

  Fúze sloučením

  Společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. (DMCZ) a DENSO AIR SYSTEMS CZECH s.r.o. (ASCZ) podnikly další kroky ke svému dalšímu sbližování za účelem posílení svých obchodních aktivit v České republice.

  Více »

Více tiskových zpráv »

Projekt EDUCA

Specifické vzdělávání společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.