TSC s roční přestávkou

Každý soutěžící musí projít celkem sedmi stanovišti, na kterých se během pětiminutového limitu snaží najít různé odchylky kvality. Těm, kterým se podaří zjistit a co nejpřesněji popsat chyby, materiál nebo velikost kontrolovaného výrobku se radují z výhry. Soutěže se může zúčastnit každý zaměstnanec z kteréhokoliv oddělení a studenti z řad škol, pro svou náročnost ale mívají největší šance většinou kvalitáři a laboratorní pracovníci, kteří jsou s porovnávanými předměty takřka denně v kontaktu. Aby se šance trochu srovnaly, mají všichni účastníci možnost před samotným konáním soutěže vyzkoušet všech sedm disciplín, pouze s jinými předměty, než je čekají u soutěžících stolů, v tréninkovém centru během vypsaných tréninků.

Jsme rádi, že se v současné době koronavirové pandemie mohlo 13. kolo této soutěže uskutečnit v takové podobě, na jakou jsme z předchozích ročníků zvyklí. Seznam účastníků čítal letos 10 týmů z nichž zastoupení tří z nich měly školy. Dva týmy přijely soutěžit ze Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou a jeden tým ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Liberci. Pro účastníky bylo připraveno občerstvení a malý dárek, pro vítěze pak byly připraveny kromě tradičních finančních cen, trofejí a medailí i ceny věcné. V rámci soutěže se vyhlašuje kategorie týmů a jednotlivců. Pro letošní rok jsme si pro soutěžící připravili obměnu v podobě nově vyhlašované kategorie nazvané „Nejlepší pracovník z výroby“.

Tým s názvem Why not ve složení Braňo Slamka, Martin Blažek a Vladimír Honc prokázali své špičkové kvality už poněkolikáté a získali po zásluze s celkovým výsledkem 163 bodů první místo v kategorii „týmy“. Druhé místo patřilo Chistakatis týmu ve složení Jiří Christakatis, Pavel Vavrla a Josef Semirád s celkovým počtem 152 bodů. Na paty jim šlapal Radar tým ve složení Robert Nižník, Luděk Matoušek a Pavol Lech, kteří se s počtem 149 bodů zařadili na třetí místo. Kategorii jednotlivců by se dalo říci, že ovládli pracovníci H&P, kteří obsadili první a třetí místo. Ovšem překvapením soutěže se stal Rudolf Šrámek ze Střední průmyslové školy technické z Jablonce nad Nisou, který i přes absenci zkušeností, jimiž oplývají skalní zaměstnanci naší společnosti, skončil na skvělém druhém místě. V jednotlivcích tedy triumfoval Miroslav Pokoš se 69 body, za ním druhý Rudolf Šrámek se 64 body a třetí Karel Prokop s 58 body. Nově vyhlašovaná kategorie nejlepší pracovník výroby se stala kořistí Víta Beňa z hlavního závodu DMCZ.

Děkujeme všem účastníkům za účast a věříme, že jste si společně s organizačním týmem soutěžní sobotu v Densu užili.