Dračí lodě

Dračí lodě

Celkově se závodů účastnily 4 týmy. My, Zvířata ze ZOO, Statutární město Liberec a ZŠ Husova (Husováci), která se do závodu klasifikovala jako vítěz závodu škol. Závody byly 2, nejprve každý s každým proti sobě na 200 metrů a poté královská disciplína na 1 kilometr.

Vše začalo už ranním tréninkem, při kterém jsme se rozpádlovali a pomalu se začínali těšit na závod. Ten začínal v 10 hodin a našim prvním soupeřem byl tým Statutárního města Liberec. První rozjížďku jsme vyhráli a těšili se tak na dalšího soupeře, Zvířata ze ZOO. I druhou rozjížďku jsme po strhujícím „finiši“ ovládli a čekalo nás předčasné finále proti Husovákům. Ti obě své rozjížďky také opanovali.

Na startu finále byla z obou týmů cítit nervozita, ani jeden tým nevěděl co od toho druhého čekat. Když bylo odstartováno, obě lodě makaly na maximum. Bohužel pro nás ale Husováci dorazili do cíle rychleji.V královské disciplíně na 1 kilometr jsme se opět střetli s týmem Husováků. Bohužel i zde jsme na ně byli krátcí a museli se tak spokojit se druhým místem.

Nezbývá tedy než poblahopřát soupeři k vítězství. A poděkovat organizátorům za příjemně strávené dopoledne. Příští rok „Ahoj!“