Family Day

Family day

Tento den přivítalo Denso své zaměstnance, jejich rodiny a přátelé na každoroční firemní akci Family Day. Téma letošního ročníku se neslo v duchu divokého západu. Celým společným odpolednem provázel moderátor Petr Říbal, hrála zábavová kapela Retro Five a o zábavu dětí se starala animátorka Michaela Jadrná.

Předpověď na tento den avizovala krásné a teplé počasí a opravdu tomu tak bylo. Děti se mohly společně se svými rodiči užít nejen westernové tance, kovbojskou show, ale i díky slunnému počasí se mohly vyřádit a schladit v hasičské pěně.

V rámci letošního ročníku jsme připravili několik změn. První z nich se týkala tlumočení do polského jazyka, aby i naši polští kolegové, kteří v Densu tvoří nemalou část, mohli společně se svými blízkými zapojit do společných aktivit. Druhá změna se týkala prohlídky závodem, která návštěvníky provedla přímo srdcem výroby.

I letos byly pro děti a jejich rodiče připravené úkoly a disciplíny v šesti stanovištích, kdy každý účastník za jednotlivé stanoviště dostal do hrací karty razítko po splnění daného úkolu či disciplíny. Hrací karty děti vhazovaly do osudí na jevišti, které bylo později odpoledne slosováno o ceny. Děti si mohly vyrobit šíp, čelenku, lapač snů, teepee nebo totem či kajak. V dílničkách se děti naučily, jak stopovat, uzlovat, poznat indiánské písmo a uvařit čaj na otevřeném ohni.

V rámci vzdělávání dětí nechyběla ani třídící soutěž, která obsahovala 3 sady popelnic, a děti měly za úkol správně roztřídit opad. Dále si děti mohly vyzkoušet resuscitaci na figuríně.

Na divokém západě nechyběly koně a tak nemohli chybět koně ani na našem letošním Family Day. Děti se mohli svézt na koních či si vyslechnout povídání o nich. Do programu byl znovu i letos zaplánován seskok parašutistů v čele s manažerem údržby Romanem Müllerem jako v roce 2017. Na děti ten den čekal řetízkový kolotoč, největší překážková dráha Maad Bounce, bludiště, skákací hrad, velmi oblíbené malování na obličej a mnoho dalšího.

Do letošního programu jsme kromě každoroční dětské tomboly zařadili ještě další soutěž, a to v malování pro děti ve věku 3 až 15 let. Děti kreslily své obrázky na téma „Auto budoucnosti“. Pro dospělé jsme připravili kvíz s otázkami, na které našli návštěvníci správnou odpověď během komentované prohlídky závodem. Obě soutěže byly slosovány o ceny.

Na podiu jsme přívitali šestnáctiletou vítězku 1. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Interbrilliant Voice v kategorii „nejlepší videoklip“ Naty Hrychovou, která zazpívala a své vystoupení završila autogramiádou.I letos pro návštěvníky japonští kolegové v čele s prezidentem Shinichirem Yamajim připravovali jejich tradiční nudle, na které si každý rok nechávají objednat suroviny přímo z Japonska. Nově mohli návštěvníci ochutnat i další specialitu v připravovanou Sujitem Vatsem a to kuře na kari.

Letošní prohlídka závodem se dočkala obměny a návštěvníci mohli nahlédnout do srdce výroby a vidět některé linky za provozu. Součástí prohlídkové trasy byly vystavené vozy včetně produktů, které do těchto vozů naše společnost vyrábí. Během prohlídkové trasy byla volně přístupná odpočinková zóna, kde se mohli návštěvnici podívat na výukového robota či vidět 3D tiskárny při tisku.

Za celý tým administrativy bychom rádi poděkovali všem účastníkům a kolegům, kteří se na přípravách podíleli. Myslíme si, že jsme v tento den všichni byli jedna velká Denso rodina. Brzy se těšíme na další společné akce.