Návštěva TV Prima

V reportáži zaznělo mnoho zajímavých bodů, jak pečujeme o pohodlí našich zaměstnanců při nárůstu venkovní teploty.
Pokud teplota překročí 32°C zajišťuje správa budov otevření vrat a střešních světlíků pro lepší cirkulaci vzduchu. Také se zkrápí vzduch, který proudí do výrobní haly. Jakmile teplota překročí 34°C má každý zaměstnanec ve výrobě nárok na 5 ti minutovou bezpečnostní přestávku, a to každou hodinu. Při dalším nárůstu teploty se přestávky prodlužují nebo častěji opakují.

Denso podniká následující kroky k tomu, aby práce ve výrobě v horkých dnech byla pro zaměstnance alespoň trochu snesitelná.
V letních měsících se do výroby umisťuje větší množství studánek s pitnou vodou.Dále jsou to úpravy zavedené ústrojní kázně. Ve skladu OOP je k dispozici oblečení na letní období, které je oproti tomu klasickému prodyšnější. Současně je možné si ohrnout kalhoty. Další možností jak si při práci ve výrobě ulevit od horka je použití čelenek, které zadržují pot, nebo použít čelenky chladící.

Na linku evaporátor, kde je teplo největší, byla letos nainstalována nová klimatizační jednotka. Každý zaměstnavatel je též ze zákona povinen poskytovat ochranné nápoje. V našem případě jde o kohoutkovou vodu, která má v našem závodu parametry ochranného nápoje.

V současné době se pro zaměstnance připravuje rozdávání vodových nanuků.