Nový projekt BMW CLAR WE se blíží do sériové výroby

Projekt nesoucí název BMW CLAR WE HVAC pro naši společnost znamená výrobu klimatizačních jednotek pro vozy značky BMW typu 5-,6-,7-8-série a také X5, X6 a X7 série a to od roku 2022 až do roku 2032.

Tento projekt se nám dostal do finiše, kdy se připravujeme na rozjezd sériové výroby (SOP=Start Of Production), který je plánován na červen 2022. Od tohoto měsíce rozjedeme jako první 7-série a později budou nabíhat další platformy, což bude první rok znamenat velmi malý objem s výrobní kapacitou na jednu směnu. V červnu 2023 je v plánu naběhnutí 5-série a 6-série.

Z důvodu přicházející sériové výroby prošlo DMCZ velmi důležitým milníkem a to PROCESNÍM AUDITEM ze strany BMW, který se konal 14. – 17.3.2022. Účelem auditu bylo důkladné prověření veškerých procesů souvisejících s projektem CLAR WE (HTR, EVA, MOL, LG, QA Labo a HVAC) BMW auditorem panem Ifschitschem, jak z hlediska procesu (cca 2h výroba a související sub-procesy jako je například uvolňování výroby nebo čistota), tak i z hlediska dokumentace (pracovní instrukce, PCP = Procesní kontrolní plán,…).

Celkový výsledek auditu dle tabulkového hodnocení byla ŽLUTÁ barva na standardní škále ZELENÁ, ŽLUTÁ a ČERVENÁ, což je taková zlatá střední, ale pro zasvěcené je to velký úspěch, který byl nastaven jako vnitřní cíl a u kterého nebylo do poslední chvíle zřejmé, zda bude splněn.

Když odhlédneme od standardního „tabulkového“ hodnocení auditu, dodatečné komentáře ze strany BMW auditora a zpětná vazba od BMW managementu směrem k DMCZ byla velmi pozitivní. BMW ocenilo DMCZ jako velmi schopného partnera pro takovýto typ projektu, kde platforma vozů, do kterých budou naše klimatizace dodávány, patří ke špičce v portfoliu BMW. Zmiňme také, že situace byla o to těžší a vymyká se dosavadním standardům, které jsme v DMCZ doposud aplikovali na zavádění nových projektů, protože BMW změnilo přístup k novým projektům a požaduje mnohonásobně větší počet standardů a také přísnější limity než doposud. Jistě to zvedlo úroveň DENSA v očích zákazníka BMW a otevírá nám to dveře pro další spolupráci. Nyní DMCZ soutěží o další projekt a to BMW N-Car. Abych nebyl jen pozitivní tak jako největší problém BMW auditor zmínil interní a externí nečistotu, kde jsou nyní nastavována nápravná opatření a znovu otestování, abychom i zde prokázali schopnost splnit veškeré zákaznické požadavky a standardy, hodnotí průběh auditu projektový manažer David Krupka.“