Poznejme Japonsko

Tato společnost byla založena v roce 1946, v roce 1948 byla rozpuštěna. Dnešní Česko-japonská společnost se znovuzrodila v roce 1990 a je zaměřena na rozvoj spolupráce a vzájemného porozumění mezi Českou republikou a Japonskem. Jejím posláním je sdružování příznivců japonské kultury, historie, tradic a umění. V roce 2011 byla tato společnost oceněna Ministrem zahraničním věcí Japonska za „mimořádné zásluhy o rozvoj japonsko-českých vztahů“.

Mezi aktivity této společnosti patří mimo jiné i vydávání časopisu pod stálým názvem Kokoro. Časopis byl pravidelně vydáván do roku 2009, poté vzhledem k nucené přestávce a nejasné perspektivě bylo vydávání časopisu pozastaveno a to až do roku 2014, kdy vyšlo doposud poslední vydání. Od tohoto roku zůstal časopis v nečinnosti až do letošního roku, za tuto dobu redakční rada posbírala spoustu materiálu a rozhodla se, že místo časopisu vydá rovnou knihu Okno do staletí česko-japonských vztahů a naše společnost byla přitom. Kniha na svých 231 stranách pojednává o historii česko-japonské společnosti, významných osobnostech a také o vztazích mezi Českou republikou a Japonskem, které sahají až do 16. století. Vydání knihy jsme podpořili finanční částkou ve výši 9 000 CZK.

Zájemci si budou moci knihu zakoupit prostřednictvím e-shopu na webových stránkách Česko-japonské společnosti. Kniha bude k prodeji k dispozici od prosince 2020.

Prezentace naší společnosti v knize

Okno do staletí česko-japonských vtahů