Sponzoring aktivit našich zaměstnanců

Za finanční prostředky byly zakoupeny tréninkové pomůcky adresy pro žáky. Finanční podpora pro měsíc květen směřovala do týmu RDM Chart Teamu, jehož trenérem je Dawid Wiankowski. Tato parta se účastní extrémních běžeckých závodů a finanční prostředky byly využity na startovné a zakoupení běžeckého vybavení.

S Dawidem Wiankowskim o extrémním běhu:

1. Kolik má Váš klub členů? Je to ryze mužská záležitost nebo jsou členy i ženy?

Máme 6 členů v různých věkových kategorií (20 – 48 let). Extrémní běhaní je pro každého, kdo nemá strach z výzvy a ano, mezi našimi členy jsou i ženy a tréninky i závody zvládají výborně.

2. Účastníte se závodů po celý rok?

Ano, závodní sezóna extrémního běhaní běží po celý rok. Čím obtížnější jsou podmínky (déšť, bláto, sníh, led), tím lépe. O tom ten extrémní běh je😊

3. Jak často se na tréninky scházíte a jak probíhají?

Na závodech se setkáváme s různými terény a tomu přizpůsobujeme i tréninky. Trénujeme například běhaní na asfaltu, intervalové a překážkové běhání, ale především běháme po lese a hodně do kopců. V našem městě máme dokonce dva sportovní areály vybavené překážkami, kde můžeme trénovat. Občas vyjíždíme na tréninky i do hor. Jako tým se scházíme na tréninky 2-3 krát týdně. Každý z nás trénuje ještě navíc individuálně kvůli získání dostatečné fyzické kondice. Chodíme běhat, posilujeme, plaveme.

4. Může se do Vašeho týmu přidat kdokoli další, aniž by měl natrénováno? Je členství ve Vašem klubu spojené s nějakými poplatky?

Může se přidat každý, kdo chce zkusit extrémní běhaní. Radí Vás v našem týmu uvítáme a předáme naše zkušeností. Ne, členství v našem týmu není zpoplatněno. Stačí Vaše pozitivní energie a obuv na běhání.

5. Jaký je Váš cíl pro rok 2021??

V letošním roce je naším týmovým cílem získat titul Weteran Runmageddon – Gladiator Race 2021, při kterém se musíme zúčastnit tří závodů během 1 roku o různých vzdálenostech a úrovních obtížnosti. První dva závody Rekrut (6km + 30 překážek) a Hardcore 21km + 70 překážek proběhnou ve výjimečně obtížném horském terénu v Harrachově a Krkonoších. Jedná se o spojení dvou špičkových OCR Obstacle Course Racing) sérií, díky nimž vzniká unikátní koncept Gladiator Race – Runmageddon, který přinese to nejlepší, co oba závody nabízí. Poslední závod Classic (12 km + 50 překážek) pak pro změnu na mírně vyrovnanějším terénu ve Wrocławi. Závodu Weteran Runmageddon – Gladiator Race jsme se účastnili naposledy v roce 2019 a tak budeme moci otestovat, jak jsme se pilně na závody připravili.

bedrichovsky bastard 2021

S Jardou Šnajdárkem o trénování mládeže FK Turnov:

1. Jakou roli zastáváte v FK Turnov?

Od roku 2020 hlavní trenér kategorie U13 – mladší žáci. Předtím jsem působil jako asistent trenéra kategorie U10 v FK Jablonec nad Nisou.

2. Co Vás k této aktivitě přivedlo?

Syn chtěl hrát fotbal, tak jsem si řekl, že ho v tom podpořím a z toho vyplynulo, že jsem se vrátil po dlouhých letech na fotbalové hřiště, ale nyní už ne jako hráč, ale jako trenér.

3. Sám jste hrál fotbal závodně?

Ano, hrál jsem fotbal od 7 do 19 let na krajské úrovni a poté 2 roky 2. ligu v malé kopané, která je formou fotbalu v počtu 5 hráčů +1 brankář hrané na menším hřišti.

4. Jak často s mládeží trénujete? Je to časově náročné?

Naše kategorie trénuje třikrát týdně. O víkendu hrajeme zápasy. Takže ano, časově náročné to opravdu je.

5. Jakých sportovních cílů chcete s mládeží letošní sezónu dosáhnout?

Minulý rok jsme posunuli fotbaloví mládežníky o kategorii výše, aby si zvykli na větší hřiště a tuto sezónu bychom chtěli vyhrát krajskou soutěž, ale hlavně chceme přilákat do klubu větší počet šikovných kluků z okolí, protože se nám podařilo pro klub získat status „Sportovní mládeže“ díky spolupráci se školou ve sportovní atletické přípravě, která nám umožní doplnit trenéry s vyššími licencemi a získat vyšší dotace od svazu na zajištění lepších podmínek pro hru. Pokud by vše klaplo, tak příští sezónu hrát žákovskou ligu, která je nejvyšší soutěží, která se u nás hraje.

fotbalovy turnaj