Tisková konference k veletrhu EDUCA WEEK LIBEREC 2021 na půdě Densa

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec se letos představuje pod novým názvem EDUCA WEEK. Při této příležitosti mění svou podobu, bude větší a delší, aby svým návštěvníkům přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace z oblasti vzdělávání, školství i zaměstnanosti a to nejen v regionu, ale i celé České republice.

Ve čtvrtek 16.9.2021 se prostory našeho tréninkového centra staly dějištěm tiskové konference k přípravám 15. ročníku inovovaného veletrhu práce a vzdělávání EDUCA WEEK LIBEREC 2021, který se tradičně koná v říjnu a jehož se tradičně každoročně účastníme.

Tisková konference probíhala za účasti pořadatelů a partnerů veletrhu EDUCA WEEK LIBEREC 2021. Hosty byli Martin Půta (hejtman Libereckého kraje), Ing. Dan Ramzer (náměstek hejtmana, řízení resortu školství, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti), PhDr. Kateřina Sadílková, MBA (ředitelka Krajské pobočky úřadu práce v Liberci), Ing. Jiří Heteš (ředitel HR oddělení společnosti Denso Manufacturing Czech s.r.o.) a Mgr. Lukáš Přinda (jednatel pořádající firmy SFM Liberec s.r.o.). Během tiskové konference bylo vysloveno, kde všude bude EDUCA WEEK probíhat a na co všechno se účastníci veletrhu mohou těšit.

„Letos bude veletrh probíhat na různých místech krajské metropole a v různých podobách. Kromě klasického výstavního veletrhu – EXPO se tak může veřejnost těšit na přednášky, workshopy nebo tematické konference, které dokáží oslovit nejen dospělé, ale i děti“, prozradil Lukáš Přinda za pořadatelský tým EDUCA WEEKu.

liberec educa

liberec educa

Samotný EDUCA WEEK se nově dělí na čtyři části – EDUCA EXPO, EDUCA VISIT, EDUCA ON-LINE A EDUCA KIDS. První z jmenovaných, EDUCA EXPO, je dobře známým „klasickým veletrhem, který se uskuteční od 14. do 16. října v Home Credit Areně, kde nabídne prezentaci středních škol a firem včetně té naší. Ostatní části jsou zaměřené například na navštěvy veřejnosti přímo ve firmách – EDUCA VISIT nebo se zaměřují na poskytování informací on-line formou – EDUCA ON-LINE či na atraktivní formu vzdělávání dětí – EDUCA KIDS.

„Educa již dlouhá léta patří k významným akcím v regionu v oblasti regionálního vzdělávání a trhu práce, a zlepšuje propojení zaměstnavatelů a studentů. Velice oceňuji, že se pořadatelé vždy snaží přijít s něčím novým a letos dokonce rozšířili již tak nabitý program“, uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Budoucnost trhu práce považujeme v Libereckém kraji za důležité téma. Tradice krajského veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí je akcí, která napomáhá reagovat na změny trhu práce. Firmy postupně zavádí digitalizaci, robotizaci, automatizaci. Mění se obsah práce a tím i nároky na vzdělávání současných i budoucích zaměstnanců. Považuji za velmi důležité včas tyto podněty využít a dobře nastavit funkční kariérní systém pro každého. Včetně využití on-line komunikace, což je trend, který bychom měli podporovat a rozvíjet,“ uvedla Kateřina Sadílková, ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Liberci.

„Program Educy je určen úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav EDUCA WEEKu se letos zapojila řada škol, firem a nejrůznějších institucí, stejně tak i příspěvkové organizace kraje, které sehrají svoji roli zejména v programu EDUCA KIDS“, uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

V rámci EDUCA VISIT mohou zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů. EDUCA ON-LINE, která při své premiéře v loňském roce slavila úspěch – na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná například virtuálním vizitkám jednotlivých škol. On-line sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Tisková konference byla živě přenášena. Celý záznam konference můžete shlédnout v sekci Videogalerie.

Přijďte nás navštívit do našeho stánku na tradiční veletrh EDUCA EXPO do Home Credit Areny, který se koná od 14. do 16.10. 2021. Budeme se na Vás těšit.